Publikacje

 

 

Publikacje

Opublikowano | Drukuj
 
,,25 lat Koncertów Chopinowskich w Sannikach 1981-2005”

 

opracowanie: Barbara Niewiarowska
rok wydania: 2007
miejsce wydania: Warszawa
oprawa miękka format 21 x 15

Książka zawiera informacje na temat Sannik jednego z miejsc na mapie kulturalnej Mazowsza. Sanniki znane są z cyklu koncertów chopinowskich, które organizowane są od 1981 roku oraz imprez słowno-muzycznych. Cykl koncertów upamiętnia pobyt Fryderyka Chopina w Sannikach w 1828 roku. Autorka przedstawia historię pobytu Fryderyka Chopina w Sannikach, zarys 25 letnich koncertów, wywiady, fotografie z koncertów na których gościli sławni artyści tacy jak: Halina Czerny-Stefańska, Piotr Paleczny, Rinko Kobayashi, Mariko Kato, Ewa Wiśniewska, Daniel Olbrychski, Ignacy Gogolewski oraz wiele innych sław z kraju i zagranicy.

   
 
,,Chopin w Sannikach. Konteksty historyczno kulturowe”

autor: Ewa Sławińska–Dahlig
wydawca: Pałac w Sannikach
rok wydania: 2009
oprawa miękka, format: 30 x 21

Literatura poświęcona jest historii Sannik i okolic począwszy od 1441 roku do lat obecnych. Główną część książki stanowi wątek chopinowski, następnie panorama Sannik oraz właścicieli majątku sannickiego tj.: rodzin Pruszaków, Nanonstonów i Dziewulskich. Tradycje etnograficzne i muzyczne regionu przedstawione w książce podkreślają odmienność i specyfikę regionu oraz doświadczenia kulturowe które były, bądź mogły być udziałem Fryderyka Chopina. Książka wzbogacona jest dużą ilością fotografii i dokumentów.

 

Album fotograficzny "W obiektywie"

Opracowanie: Jolanta Róg, Michał Michalak

Wydawca: Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach
Rok wydania: 2014
 
Album prezentuje 201 fotografii wykonanych na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach przez członków Płockiego Towarzystwa Fotograficznego, w okresie od marca do lipca 2014 r., które zostały podzielone na następujące działy: "Chopin i jego muzyka", "Działalność koncertowa i wystawiennicza", "Pałac", Pałacowe wnętrza", "Park", "Wystawa »Sanniki, Pruszakowie, Chopin«".
 
 
 
 
 

Przewodnik "...śladami Chopina"

Opracowanie: Jolanta Róg, Michał Michalak
Wydawca: Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach
Rok wydania: 2014
 
Przewodnik zawiera informacje na temat Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, ale patrząc przez pryzmat prowadzonej w nim działalności kulturalnej i turystycznej. Ponadto przybliża wiadomości o lokalnej kulturze ludowej i pozostałych atrakcjach znajdujących się w obrębie kilkudziesięciu kilometrów od Sannik. Wydawnictwo odnosi się również do historii Sannik, tej najstarszej i tej najnowszej, ujawniając kulisy prac rewaloryzacyjnych z lat 2011-2013.
 
 

„Byłem wówczas w Sannikach u Pruszaków. Sanniki, Pruszakowie, Chopin”

Autorzy: Grażyna Michniewicz, Arkadiusz Roszkowski, Iwona Sygowska

Wydawca: Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Rok wydania: 2015

Oprawa twarda, format: 21,5 x 27,5

Wydanie przedstawia historię Sannik od momentu powstania miejscowości, poprzez kolejnych właścicieli dóbr. Jest to rodzaj przewodnika po salach wystawowych pałacu, prezentujących ekspozycję pod takim samym tytułem, jak przedstawiana książka. Interesujący układ publikacji jest zasługą trafnego doboru i połączenia tekstów, grafiki oraz zdjęć. Wydanie przedstawia historię Sannik od momentu powstania miejscowości, poprzez kolejnych właścicieli dóbr. Jest to rodzaj przewodnika po salach wystawowych pałacu, prezentujących ekspozycję pod takim samym tytułem, jak przedstawiana książka. Interesujący układ publikacji jest zasługą trafnego doboru i połączenia tekstów, grafiki oraz zdjęć. 

 

,,Wystawa 35 lat Koncertów Chopinowskich w Sannikach i działalności Koła TiFC"

Opracowanie: Aleksandra Głowacka oraz Dział Upowszechniania i Promocji Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Wydawca: Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Rok wydania: 2016

Oprawa miękka, format 21 x 15 cm., 48 stron

Opracowna okolicznościowa publikacja jest historycznym przypomnieniem wydarzeniem odbywające się na przestrzeni 35 lat koncertów chopinowskich, recytacji aktorskich oraz wystaw plastycznych. Jest to doskonałe kompedium wiedzy, gdzie obok dat wydarzeń w poszczególnych latach możemy zobaczyć powstałe w tych szczególnych dniach fotografie z tych uroczystości. 

 

Ulotki:

                

 

 

   

 

   

 

   

 

KUP BILET NA KONCERT