Zakończenie zadania p.n.:„Budowa studni głębinowej na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego”

 

Zakończone zostały prace związane z realizacją inwestycji pn. „Budowa studni głębinowej na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego”. Dzięki dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach mogło wybudować własne ujęcie wody.

Ta ważna inwestycja pozwoli na swobodne dysponowanie wodą niezbędną do odpowiedniego utrzymania roślinności w blisko 11-hektarowym parku. Minione lata pokazały, że często niezbędne jest ograniczanie pobierania wody z gminnego/miejskiego wodociągu. Takie niedobory spowodowane są zbyt małymi opadami deszczu, szczególnie wiosną i porą letnią, kiedy to właśnie podlewanie trawników i innej roślinności jest konieczne dla właściwego utrzymania parku.

Zakaz używania wody do podlewania zawsze stanowi zagrożenie dla kondycji roślin. Co zaś za tym idzie, zdecydowanie obniża walory estetyczne zabytkowego parku i generuje poważne koszty, wynikające z konieczności dokonywania nowych nasadzeń.

Dofinansowanie ze środków Województwa Mazowieckiego wyniosło 115.827,00 zł i stanowiło całkowitą wartość projektu.

Zakres prac obejmował wykonanie studni głębinowej wraz z przyłączem wodociągowym na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach, a także wcześniejsze przygotowanie dokumentacji projektowej oraz sfinansowanie kosztów usług związanych z nadzorem inwestorskim i obsługą geodezyjną.

 

 

                                                                    

KUP BILET NA KONCERT