Mikołajkowo-świąteczny koncert Roberta Rozmusa

Świąteczny koncert to zawsze atmosfera magii, radości, oczekiwania. Często za sprawą artystów, przywołujących ducha świąt. Tak też było w pierwszą grudniową sobotę, kiedy w sannickim pałacu pojawił się człowiek orkiestra – aktor, do tego śpiewający, konferansjer, showman…


O Robercie Rozmusie, bo o nim mowa, można by mówić dużo i długo. Jest wyjątkowo dynamicznym artystą i jak już znajdzie się na scenie, daje z siebie wszystko.
Po ukończeniu studiów występował w teatrach w spektaklach stricte dramatycznych.
W 1992 roku zajął I miejsce podczas przeglądu piosenki aktorskiej we Wrocławiu. Śpiew i aktorstwo to dwie pasje Roberta Rozmusa, które z powodzeniem łączy. Zwany jest królem musicalu z racji ról w takich produkcjach, jak choćby „Chicago”, „Kwiaty we włosach”, „Miss Sajgon” czy świetnej i to żeńskiej kreacji w „Siostruniach”.
Sobotni wieczór w Sannikach wypełniły kolędy w aranżacji artysty oraz popularne i bardzo lubiane hity, nie tylko karnawałowe.
Robertowi Rozmusowi towarzyszyła wokalistka, Aleksandra Zabłocka i pianista Piotr Kubiak.
Zabawa była przednia, goście w obu salach koncertowych włączali się do śpiewania i mieli problem z utrzymanie nóg w ryzach
Potem był czas na wystawę malarstwa Agnieszki Sapińskiej. Nosi ona tytuł „Pędzlem po śniegu”

Agnieszka Sapińska maluje swe płótna w sposób niekonwencjonalny. Otóż pędzel trzyma w ustach, co nie jest sztuką prostą. Jednak ze względu na dysfunkcje jest to jedyna możliwość tworzenia tych pięknych obrazów. Kocha kwiaty i pejzaże, dlatego to tematy przewodnie jej obrazów.
Od 1998 roku Agnieszka Sapińska należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami w Księstwie Liechtenstein i od tego czasu ściśle współpracuje z wydawnictwem „AMUN" z siedzibą w Raciborzu.
Prace prezentowała na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą - między innymi w Anglii. Na Węgrzech, w Warszawie, Płocku, Łodzi, Łęczycy, a od 7 grudnia do 30 stycznia w .Sannikach.
Na zewnątrz możecie Państwo obejrzeć plenerową wystawę fotografii pt. "Piękno natury".
Autorem zdjęć jest mieszkaniec Miasta i Gminy Sanniki - Kamil Puternicki. Uwielbia spacery zarówno dzienne, jak i wieczorne, oczywiście z aparatem w dłoni. Na początku były fascynujące zdjęcia wyładowań atmosferycznych podczas burz. Potem przyszło zauroczenie pięknem przyrody i dalej to już samo poszło. Kamil Puternicki fotografuje od 2008 roku i cały czas stara się rozwijać swoje pasje, utrwalając w kadrze to, co w naszym otoczeniu najpiękniejsze, a trudne do zatrzymania w inny sposób.
Ta wystawa, to zaledwie niewielka część działalności artystycznej i zbiorów Kamila Puternickiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

KUP BILET NA KONCERT