Pierwsze „Smaki Muzyki”

W niedzielę 30.06 odbył się pierwszy koncert z cyklu "Smaki Muzyki".


Elektryzujący koncert - widowisko kostiumowe pt."MUZYCZNE LATO W ROZŚPIEWANEJ EUROPIE" zachwycające różnorodnością scenicznej akcji, skrzące feerią kostiumów, roztańczonych solistów śpiewaków i muzyką na żywo tria fortepianowego (skrzypce, wiolonczela, fortepian) 
w składzie:

Anna Baran - sopran,/ mezzosopran, 
Janusz Stolarski – tenor/baryton,
Marcin Pawełczyk - skrzypce,
Małgorzata Janaszek - wiolonczela, prowadzenie koncertu, 
Andrzej Janaszek - fortepian, dyr. artystyczny zespołu Artes Ensemble, autor aranżacji utworów

Pomysłodawcą założenia zespołu i jego dyrektorem artystycznym jest Andrzej Janaszek - pianista, kameralista, aranżer. Zespół tworzy pięcioro znakomitych artystów, absolwentów Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Gdańsku i Poznaniu, solistów oper i filharmonii, zajmujących się również działalnością pedagogiczną, posiadających w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach wokalnych, instrumentalnych i kameralnych w kraju i zagranicą. Szczeciński zespół wokalistów i instrumentalistów Artes Ensemble z powodzeniem koncertuje na scenach muzycznych i teatralnych w całej Polsce i za zachodnią granicą, spotykając się z gorącym przyjęciem i uznaniem publiczności, krytyki i środowiska muzycznego, stale poszerzając rosnącą rzeszę fanów i wielbicieli ich muzycznego talentu i scenicznej ekspresji.

W programie kostiumowego koncertu widzowie mogli usłyszeć m.in.: wiedeński walc "W rytm walczyka serce śpiewa"; fragmenty z najsłynniejszej opery świata "Carmen" G. Bizeta i słynna hiszpańska "Granada"; francuskie chansons E. Piaf m.in."La vie en rose" i galopujący paryski "Can-Can" z operetki "Orfeusz w piekle" J. Offenbacha; słynna neapolitanska pieśń "O sole Mio" i szalona włoska tarantella "Chianti - Lied"

 

 

 

 

 

 

 

 

KUP BILET NA KONCERT