"Na ludowo i z przytupem"

Tegoroczna konferencja dla biur podróży, przewodników i organizacji turystycznych miała charakter ludowy. Przybyli do nas goście z całej Polski, by poznać Centrum, zwiedzić pałac oraz dowiedzieć się co możemy zaoferować turystom.

Konferencję rozpoczęła Monika Patrowicz - dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina. Historię wraz z aktualna ofertą przedstawiła Agnieszka Rygielska, która oprowadziła również gości po sannickim pałacu. 
Pierwszą atrakcją, która czekała na uczestników był występ Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny. Tancerze wystąpili w strojach z różnych regionów naszego kraju, m.in. łowickim, krakowskim oraz sannickim. Nasi goście mieli okazję poznać podstawowe kroki Polki, Mazura, Krakowiaka czy Oberka. Uwieńczeniem występów był wspólny śpiew "Lipki".


Kolejnym punktem spotkania były warsztaty etnograficzne. Uczestnicy pod okiem twórczyni ludowej - Barbary Wieczorek uczyli się, jak wykonać wycinankę sannicką. 
Na zakończenie konferencji odbyła się degustacja jadła regionalnego. Był czas na rozmowę, wymianę kontaktów oraz otrzymanie słodkich upominków.
Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą z Centrum do odwiedzenia naszej strony internetowej, śledzenia portali społecznościowych i kontaktu telefonicznego.

 

 

KUP BILET NA KONCERT