Wakacje na miarę Chopina w sannickim parku

Po wyjątkowym koncercie w Osmolinie można było spokojnie udać się do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach, gdzie o 17 odbył się świetny koncert z cyklu Wakacje na miarę Chopina.

Koncert organizowany przez ECA Sanniki oraz TiFC z jego sannickim kołem współfinansowało Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. Usłyszeliśmy dwie pianistki, bowiem jako suport Justyny Balwierczyk wystąpiła Aleksandra Ziora.

Ola ma 11 lat, uczy się gry na fortepianie w klasie Izabeli Dulińskiej - Bolsewicz  w OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu.

Mimo tak młodego wieku ma już znaczące osiągnięcia na licznych konkursach, gdzie zajmuje najlepsze miejsca. Jej występ w sannickim parku to nagroda za I miejsce podczas II Festiwalu pianistycznego pt. Dźwięki Mazowsza, który odbył się w Sannikach.

Później przy fortepianie zasiadła Justyna Balwierczyk, absolwentka klasy fortepianu dr hab. Katarzyny Kling, na wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Justyna Balwierczyk ukończyła również dwa inne kierunki studiów: Wychowanie muzyczne ze specjalnością prowadzenia zespołów wokalnych i instrumentalnych łódzkiej Akademii Muzycznej oraz Wydział Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego.

 Od wielu lat zajmuje się działalnością pedagogiczną prowadząc klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Brzezinach. Przez kilka lat uczyła również matematyki.

Wykonane przez urocze pianistki utwory zachwycały nie tylko szacowną kompozycją, ale i też barwą dźwięków, wydobywających się  spod palców artystek. Nie obyło się bez bisów, a popołudnie zakończyły gromkie brawa.

 

 

 

 

  

KUP BILET NA KONCERT