Dwóch pianistów w Sannikach

Upalna niedziela nie zniechęciła melomanów do wysłuchania kolejnego koncertu z cyklu „Wakacje na miarę Chopina”. Są one współfinansowane w tym roku ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura w sieci”.

Tym razem w muszli koncertowej sannickiego parku wystąpiło dwóch pianistów. Najpierw przy fortepianie zasiadł 12-letni Jakub Staniszewski. Mimo młodego wieku niemal każdy jego udział w konkursie wieńczą laury.

Występ w Sannikach to nagroda za II miejsce w w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Dźwięki Mazowsza, Sanniki, listopad 2019. Jakub uraczył gości etiudą g moll op. 72 no 2 I. F. Moszkowskiego oraz preludium op. 1 no 2. Karola Szymanowskiego.

Głównym pianistą tego popołudnia był Andrzej Wierciński - laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Nie sposób tu wymienić wszystkich jego laurów.  Wspomnę więc o Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Saint-Priest we Francji, gdzie w kwietniu 2019 Andrzej Wierciński zdobył pierwsze miejsce oraz szereg nagród pozaregulaminowych - w tym kontrakt płytowy z wytwórnią KNS classical oraz liczne koncerty we Francji. Dowiedzieliśmy się też, że został zakwalifikowany do przyszłorocznego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.

Pianista uraczył zebranych wokół muszli koncertowej utworami F. Chopina:

Nokturnem H-dur op.62 nr 1, Balladą f-moll op.52 nr 4, Mazurkami op.24 i Scherzem E-dur op.54 nr 4.

 

 

 

 

 

KUP BILET NA KONCERT