Któż zmusi wiersze do milczenia?

Któż zmusi wiersze do milczenia?

Któż zmusi wiersze do milczenia? To jeden z cytatów znanego hiszpańskiego dramatopisarza Lope de Vegi, ale także tytuł ostatniego tomiku poezji, wydanego przez Lucynę Żbikowską. Na lutowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki gościliśmy dr Lucynę Żbikowską – absolwentkę filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, poetkę, kobietę o niesamowitej wrażliwości i empatii.
Spotkanie już na samym początku, uświetniły swoimi występami młode, utalentowane pianistki Alicja Romanowska (zagrała poloneza) oraz Julia Cieślak (wykonała Walca), które od kilku lat uczą się gry na instrumentach pod czujnym okiem Stanisławy Ambroziak w sannickim Ognisku Muzycznym.
Po części koncertowej, mieliśmy przyjemność wysłuchać wielu wierszy z ust samej autorki oraz bliżej zgłębić historie powstania poezji. Pojawiały się zarówno utwory romantyczne, przywołujące wspomnienia, ale również takie, które podkreślały wyraźny bunt podmiotu lirycznego, zmuszające odbiorcę do przemyśleń. Jak podkreślała sama autorka jej wiersze są pewnym bodźcem, otworzeniem się na nadchodzącą przyszłość. Wieczór niezwykły, pełen wzruszeń i emocji, który pozostanie wszystkim obecnym w pamięci na długi czas. Podsumowaniem wieczoru były autografy z dedykacjami, wspólne zdjęcia i rozmowy przy kawie. Kolejne spotkanie DKK już za miesiąc.

Zapraszamy do sannickiego pałacu już w najbliższą niedzielę na koncert chopinowski, tradycyjnie o godzinie 14.00.

KUP BILET NA KONCERT