W grudniowy świąteczny czas ☃️🎅

Niespełna tydzień przed Wigilią w sannickim pałacu kolejny raz słychać było kolędy. Tym razem podczas opłatkowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Tradycją stało się już przedświąteczne wspólne śpiewanie i czytanie poezji, spędzane w iście rodzinnej atmosferze. To dzięki licznym gościom, którzy nie bacząc na ten pełen krzątaniny czas, przyjeżdżają do Sannik🚗.

Ogromny wkład w ten środowy wieczór mieli młodzi artyści z Ogniska Muzycznego, prowadzeni przez Stanisławę Ambroziak. Rozpoczęła Julia Cieślak walcem Fryderyka Chopina, który wydał się nieodzownym choćby z racji miejsca spotkania. Później zaśpiewała jeszcze kolędę "O gwiazdo betlejemska" z własnym akompaniamentem fortepianowym. Najmłodsza, Olga Zalewska zaprezentowała się z "Przybieżeli do Betlejem", Wiktoria Olczak zagrała dwie kolędy, a potem na scenie zasiadł tercet w składzie: Iga Mąka – fortepian🎼, Michalina Ambroziak - keyboard🎹 i Oliwier Siedlarek – akordeon. W ich wykonaniu usłyszeliśmy "Mizerną cichą"🎄🎄🎄.
Głos też należał do gości, wśród których były stałe bywalczynie pałacowych spotkań DKK – drużyna harcerska z MOW Załusków, prowadzona przez Ewę Grzywacz. Przy akompaniamencie gitarowym Oli Durmaj🎸, dziewczęta śpiewały znane kolędy. Aplauz publiczności zdobył również Andrzej Pachnicki, który a capella wykonał „Samotną wigilię”. Był też czas na własną twórczość poetycką i tu chwile zadumy i wzruszenia wywołały Wanda Wasicka, Jolanta Małczak, Anna Bogucka i Maria Fudała, która przekazała wszystkim poetyckie życzenia. Moderatorki klubu – Klaudia Rymarkiewicz i Monika Gadzińska przedstawiły refleksyjną poezję Stanisława Miłaszewskiego „Wilia” oraz Aleksandra Nawrockiego „Do Jezusa - zaproszenie na wieś”, a potem przyszedł czas na opłatek i wspólne życzenia😊.
Jak zwykle wieczór zakończyły rozmowy, tym razem przy suto zastawionym stole. Poza tradycyjnym serwisem kawowym z ciasteczkami🍩☕️, były nie tylko domowe ciasta i owoce🍎🍌🍊, ale i co nieco bardziej konkretnego na ząb🥗.
Kolejne spotkanie DKK w sannickim pałacu już w ostatnią środę stycznia. Więcej szczegółów już w nowym roku.

Żłóbek z Dzieciątkiem Jezus
W zimnej stajence
Ogrzewa każde polskie serce
I tak jest od pokoleń
Drogi szybkiego ruchu i te serdeczne
W ten grudniowy czas
Wiodą Polaków do domu
Lat dzieciństwa
Spieszą
Każdy chce się w nim odnaleźć
By poczuć moc
Bijących
Wiarą
Polską serc

Wanda Wasicka, Nieszawa, 26 XII 2016 r 🙂

 

KUP BILET NA KONCERT