Sanniki - wielkanocne spotkanie z poezją

Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w sannickim pałacu zapowiada się bardzo poetycko. Tuż przed świętami gościć tu będzie Wanda Wasicka. Historyk z wykształcenia, dziennikarz radiowy, fotograf i poetka, aktorka z zamiłowania. Kocha teatr, a teatr kocha ją. Towarzyszyć jej będzie gitarzysta, Dariusz Jaskólski – muzyk, kompozytor, współtwórca Grupy Poezjo.

Spotkania w sannickim pałacu znane są z interesujących gości, różnorodności poruszanych tematów, a przede wszystkim z panującej tu atmosfery iście rodzinnej, z duchem Chopina w tle. Przyjść na takie spotkanie może każdy, nie trzeba mieć na koncie tysięcy przeczytanych stron, można nawet siedzieć cichutko i chłonąć słowa innych. Zawsze mile widziana jest twórczość własna. Nie kryjmy jej w czeluściach szuflady, podzielmy się nią z innymi.

Wanda Wasicka, którą powitamy w Sannikach 28 marca, urodziła się w Nieszawie, tam mieszka i na co dzień pracuje. Nieszawskie letnie koncerty organowe przy świecach – to inicjatywa Wandy Wasickiej, a o wielu innych jej osiągnieciach przy innej okazji. Artystka mówi, że tematów do poezji dostarcza samo życie, więc patrzy, czuje, żyje i pisze…  O Wandzie Wasickiej głośno też w Ciechocinku, gdzie zajmuje się animacją kultury.

Dariusz Jaskólski to pokrewna dusza – jest blisko poezji śpiewanej choćby Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy czy Jacka Kaczmarskiego. Jest współtwórcą poetyckiej Grupy Poezjo, która istnieje od 2012 r. Wiele wieczorków poetyckich nie obyłoby się bez jego podkładów muzycznych. Napisał muzykę do programów artystycznych Grupy Poezjo: „Za duszeńki za duszki za dusze”, „Impresje poetyckie Chopinowi dedykowane”, „Odrobina Ciebie i cząstka mnie”. Akompaniuje również Wandzie Wasickiej. Podczas akcji charytatywnych WOŚP i dr. Clowna można usłyszeć muzykę i śpiew Grupy Poezjo. Zaznaczyli swoją obecność podczas promocji filmu Teresy Kudyby „Wakacje z Chopinem”.

Tak więc spotykamy się w sannickim pałacu 28 marca,  w środę, o godzinie 17. Wstęp wolny - prosimy po prostu przyjść – reszta będzie na miejscu – dobry nastrój, wyśmienici goście, poezja i muzyka. A z racji tego, że zaraz Wielkanoc, oprócz kawy zaoferujemy świąteczny żurek z jajkiem. 

Monika Gadzińska

Europejskie Centrum Artystyczne

im. Fryderyka Chopina w Sannikach

 

KUP BILET NA KONCERT