DKK - wieczór autorski 30.07.2016

DKK Sanniki – nadzwyczajne spotkanie

Dyskusyjny Klub Książki  w sannickim pałacu gościł pisarza młodego pokolenia, Andrzeja Kowalskiego. Było to dodatkowe spotkanie, ponieważ zaprosiliśmy autora bardzo intrygujących książek. Zazwyczaj DKK Sanniki zarezerwowaną ma każdą drugą środę miesiąca, godzinę 17.00. Kolejne już 10 sierpnia.

  

Kim jest Andrzej Kowalski, co pisze i dlaczego? Jak pisze na swoim blogu: „Historia jednostki to zbiór ulotnych chwil i osób, które je tworzą. Chcąc dowiedzieć się czegoś o człowieku, musisz poznać świat, który go otacza. Zapraszam do mojego… (…) Pewność siebie to… moja największa wada. Straciłem przez nią kilka pracy, poszedłem na inne studia, niż miałem w zamiarze, kilka razy musiałem zrobić „dwa kroki do tylu”. Wnioski? Na szczęście… żadnych. Obiecuję, że się nie zmienię. Przecież powinno się kochać ludzi takimi, jakimi są naprawdę, nie zaś takimi, jakimi mogliby być. (…) Uwielbiam książki, ponieważ pozwalają żyć marzeniom. Zupełnie inaczej, niż w realnym świecie. A jeśli ktoś zaszedł już w życiu do miejsca, z którego nie ma powrotu, dedykuję mu stronę sześćset drugą z „Gry anioła”. To dzięki tej jednej kartce papieru kocham Zafona. Ulubiony bohater? Od jakiegoś czasu i być może już na wieczność Lisbeth Salander. Czy w jakiejkolwiek powieści kryje się bardziej intrygująca bohaterka? Jeśli tak, to widocznie nie mieszka jeszcze w żadnej z książek mojej biblioteki.”

  

Książki Andrzeja Kowalskiego charakteryzują przeplatające się wątki, wiele retrospekcji i kolejnych powrotów do współczesności, nietuzinkowi bohaterowie. Nie pytajmy jednak autora, „co miał na myśli”, pisząc swoją powieść. Andrzej Kowalski hołduje zasadzie, że każdy powinien mieć własne spojrzenie na to, co czyta. Wkrótce zaprosimy do lektury wywiadu z pisarzem. Wtedy dowiedzą się Państwo więcej.

Monika Gadzińska

KUP BILET NA KONCERT