DKK 08.06.2016

Spotkanie autorskie

Podczas czerwcowego spotkania nasz Dyskusyjny Klub Książki gościł wyjątkowo ciekawe postaci. Byli to Leszek Skierski, autor książki „Niepokorna. Szkice o Wandzie Gołębiewskiej” oraz sama jej bohaterka.

  

Spotkania z pisarzem, czy poetą nie są czymś nadzwyczajnym, ale nieczęsto raczej zdarza się okazja bezpośredniej rozmowy z człowiekiem, o którym książka traktuje. Mieliśmy szczęście, że pani Wanda i pan Leszek zgodzili się nas odwiedzić. Trzy dni wcześniej gościli już w Sannikach, gdzie podczas koncertu mieli promocje książki. Teraz jednak było to zupełnie inne spotkanie. Był czas na opowieści, pytania i wzajemne konkluzje. W naszych spotkaniach uczestniczą również bardzo młode dziewczęta, więc nasi goście skierowali do nich prośbę, by nigdy, ale to nigdy nie wyrzucały pisanych przez siebie odręcznie listów, wierszy czy pamiętników. – To cenny skarb. Szczególnie w czasach, gdy wszyscy siedzą w komputerach i smartfonach, gdy rzadko piszemy coś własną ręką, na papierze – mówili goście zgodnym duetem.

  

Książka z autografami Wandy Gołębiewskiej i Leszka Skierskiego, którą dostały dziewczęta być może zachęci je nie tylko do lektury, ale może właśnie pisania – wspomnień, wierszy i odręcznych listów.

Jeśli ktoś miałby ochotę przeczytać „Niepokorną” lub inną z dostępnych u nas książek DKK, zapraszamy do Biblioteki Muzyczno-Etnograficznej im. Mateusza Glińskiego, która mieści się w sannickim pałacu. Pożyczymy ją.

Zapraszamy na kolejny DKK, tradycyjnie w drugą środę miesiąca. Będzie to 13 lipca, godzina 17.00. Kawa i herbata, a także domowe ciasto podkreślą miłą, rodzinną atmosferę spotkania.

Monika i Ola

Europejskie Centrum Artystyczne

im. Fryderyka Chopina w Sannikach

KUP BILET NA KONCERT