DKK 14.04.2016

Inaugracja DKK w Sannikach

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Książki. Mile widziani są wszyscy, którzy: lubią czytać i rozmawiać o lekturze, chcą poznawać różne gatunki literackie, chcieliby uczestniczyć w spotkaniach z autorami, a przede wszystkim chętnie spędzą czas w miłej atmosferze.

  

Pierwsze spotkanie za nami. W czwartek, 14 kwietnia o godzinie 17.00 w sali koncertowej pałacu w Sannikach spotkały się osoby, których sercu bliska jest literatura.  Członkiem DKK może być każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań. Najważniejsza jest pasja czytania, ochota na rozmowę o tym, co czytamy, a także chęć poznawania nowej literatury i oczywiście spotkanie w miłym gronie przy filiżance kawy czy herbaty.

W DKK poznajemy każdy rodzaj literatury – polskiej czy obcej, wymieniamy swoje poglądy, konfrontujemy gusta czytelnicze przy zachowaniu zasady, że o przeczytanych książkach rozmawiamy w swobodny, niczym nieskrępowany sposób. Udział w DKK to przyjemnie, a zarazem pożytecznie spędzony czas. Podczas tego pierwszego, inauguracyjnego spotkania DKK mieliśmy ogromną przyjemność gościć w sannickim pałacu Joannę Rolewską. Tak naprawdę to Joanna, jej niezwykła osobowość i talent były pretekstem do zorganizowania pierwszego spotkania sannickiego DKK właśnie z literaturą traktującą o Annie German.

  

Joanna Rolewska jest młodą kobietą, obdarzoną wyjątkowym talentem. Szczególnie piosenki z repertuaru Anny German w jej interpretacji zapierają dech w piersiach. Można je usłyszeć podczas wielu spotkań okolicznościowych, prywatnych uroczystości, w kościołach. Ale to nie wszystko – Joanna śpiewa w teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej. Realizuje również dedykowane projekty muzyczne we współpracy z doskonałym akompaniatorem Szymonem Kowalczykiem. Poza ukochaną Anna German śpiewa piosenki Whitney Houston, Celine Dion.Recital Joanny Rolewskiej sprawił ogromną przyjemność wszystkim, którzy przybyli na spotkanie.

  

Kolejną miłą niespodzianką była wizyta Małgorzaty Malejki i dwóch jeszcze uczestniczek DKK w Rybnie. Małgosia jest twórczynią pierwszego w powiecie sochaczewskim i siódmego na Mazowszu Dyskusyjnego Klubu Książki. DKK Rybno działa już dziewiąty rok, choć od połowy 2015 już nie w GBP. Wsparcie tak doświadczonego klubu jest bardzo ważne dla nowo powstałego w Sannikach.

Tego dnia były luźne rozmowy o tym, czego oczekujemy podczas kolejnych miesięcy, można było wypożyczyć książkę Marioli Pryzwan „Tańcząca Eurydyka”.  To właśnie o tej lekturze będziemy rozmawiać przy najbliższej okazji, czyli w środę, 11 maja o godzinie 17.00, również w sannickim pałacu. Tym razem w czytelni Biblioteki Muzyczno-Etnograficznej im. Mateusza Glińskiego. Planujemy, że nasze spotkania będą odbywały się w każdą drugą środę miesiąca o stałej porze.

 

Monika Gadzińska

Aleksandra Liberacka

Europejskie Centrum  Artystyczne

im. Fryderyka Chopina w Sannikach                                          

 

KUP BILET NA KONCERT