DKK

Przy pałacowej Bibliotece Muzyczno-Etnograficznej działa z powodzeniem Dyskusyjny Klub Książki. Nie dzielimy gości na stałych członków i tych okazjonalnych. Każdy może tu przyjść, choćby po to, by posiedzieć w miłym towarzystwie. Zawsze jest kawa i herbata, a do tego ciasteczka. Wstęp jest wolny.

Poza rozmowami przy kawie odbywają się liczne spotkania z ciekawymi ludźmi – pisarzami, muzykologami, aktorami. Często spotkania okraszane są muzyką w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego, które działa przy pałacu lub okolicznych szkół muzycznych

🍂🍁Listopadowe spotkanie DKK w sannickim pałacu 🍂🍁

📖Przypadek zdarzył, że dziennikarka Maria Weber zainteresowała się kobietami, walczącymi o niepodległość Polski. Zainspirowana rozmową z zaprzyjaźnionymi kombatantami, zaczęła szukać informacji o Emilii Malessie ps. Marcysia. Była to praca iście detektywistyczna, trzeba było szukać powiązań z innymi osobami, by dotrzeć do sedna.

Czytaj dalej

DKK on-line !

UWAGA❗
📖Dyskusyjny Klub Książki z 𝐊𝐫𝐳𝐲𝐬𝐳𝐭𝐨𝐟𝐞𝐦 𝐒𝐨𝐛𝐨𝐜𝐢ń𝐬𝐤𝐢𝐦 autorem publikacji „𝑺𝒂𝒏𝒏𝒊𝒌𝒊 𝒊 𝒊𝒄𝒉 𝒎𝒊𝒆𝒔𝒛𝒌𝒂ń𝒄𝒚 𝒘 𝒍𝒂𝒕𝒂𝒄𝒉 𝒏𝒊𝒆𝒑𝒐𝒅𝒍𝒆𝒈ł𝒐ś𝒄𝒊 𝒊 𝒐𝒌𝒖𝒑𝒂𝒄𝒋𝒊 1918-1955” 𝒕𝒐𝒎 𝑰 1918-1939 odbędzie się w nietypowej formie – za pomocą aplikacji zoom.

Czytaj dalej

Więcej artykułów…

KUP BILET NA KONCERT