Wystawa historyczna w sannickim pałacu

Wystawa historyczna w sannickim pałacu cieszy się dużym powodzeniem.

Szczególnie, że można na chwilę wcielić się w postać żołnierza, zakładając mundur i biorąc do ręki karabin. Można też obejrzeć z bliska wyposażenie wojskowe, w tym szable, bagnety, a także ważne odznaczenia. Na szczęście to tylko zabawa, współczesne dzieci w Polsce wojnę znają tylko z opowieści, lektur, filmów czy gier. Powinny jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zagrożeń nie brakuje, a w wielu miejscach walki jednak się toczą.
Uczestnicy warsztatów historycznych z zaciekawieniem oglądali, jak ewoluował strój rycerza, potem żołnierza. Było też rysowanie tematycznych komiksów, poprzedzone krótkim filmem, utrzymanym właśnie w konwencji komiksowej.
Dzięki Stowarzyszeniu Historycznemu im. „11 Grupy Operacyjnej NSZ" w Płocku, dzieci i młodzież mogą w mniej standardowy sposób dotknąć historii. Ostatnio przekonali się o tym wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi,
uczniowie Akademii Prymusa z Sochaczewa i Młodzieżowa Drużyna OSP z Topólna.

Tak zorganizowane warsztaty proponujemy jeszcze tylko do 24 października. Zainteresowanych zapraszamy do rezerwowania terminu pod numerem 24 268 11 08 w. 28 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

 

 

KUP BILET NA KONCERT