Nietypowe zwiedzanie pałacu - podsumowanie

Ferie w pałacu dobiegły końca

Przez prawie dwa tygodnie pałac w Sannikach oferował wiele atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży. Codziennie na naszych gości czekało coś nowego.

Każdy dzień zaczynał się od warsztatów plastycznych. Dzieci własnoręcznie wykonywały maski, smoki z bibuły, a nawet własne komiksy. Ostatniego dnia nasi podopieczni wzięli udział w Lekcji pełnej zagadek. Musiały wytężyć swoje młode umysły, aby rozwiązać wszystkie łamigłówki. Dzięki współpracy i wiedzy zdobytej podczas zwiedzania pałacu udało im się dotrzeć do celu, gdzie czekała na nich słodka nagroda.

Następnym punktem były zagadki i kalambury. Dobre odpowiedzi były nagradzane małymi upominkami. Niektóre zagadki zadawał sam Fryderyk Chopin, którego można było spotkać w naszym pałacu w czasie ferii. Jednak najulubieńszą zabawą okazała się gra z krzesłami (kareta i zoo). Dostarczyła ona wszystkim dużo śmiechu oraz rozruszała nieco dzieci. 

Na zakończenie dnia odbywały się spotkania z gośćmi, którzy opowiadali o swojej pracy. W pierwszym tygodniu odwiedzili nas: pielęgniarka, policjanci, fotograf oraz strażak. Natomiast w drugim gościli u nas: burmistrz Sanniki, sokolnik i twórczyni ludowa. Każdy z nich zaprezentował sprzęty potrzebne im do wykonywania swojego zawodu, które dzieci mogły dokładnie obejrzeć, a niektóre nawet przymierzyć. Nasi goście musieli zmierzyć się również z trudnymi pytaniami od młodej publiczności. Dzięki temu dowiedzieliśmy się między innymi: Dlaczego zabawki się drogie? Ile lat żyje sokół? oraz Co to jest klapok?

Ostatniego dnia pogoda pięknie nam dopisała, dlatego mogliśmy zwieńczyć nasze ferie ogniskiem. Każdy samodzielnie mógł upiec nad paleniskiem kiełbaskę, a później zjeść ją ze smakiem w naszej altanie. Takie wspaniałe zakończenie ferii, było możliwe dzięki panu Ryszardowi Smolarkowi, prezesowi Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Słubicach. Bardzo dziękujemy!

Drogie dzieci! Cieszymy się, że tak licznie nas odwiedzaliście i dostarczyliście nam wiele radości. Wasze uśmiechy są najlepszym dowodem na to, że Wam się podobało. Dobrze, że przyjęliście nasze zaproszenie, bo przecież bez Was ferie by się nie odbyły. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy.

Drodzy rodzice, dziadkowie, najbliżsi! Dziękujemy, że sumiennie przyprowadzaliście swoje dzieci. Każdy z naszych podopiecznych był bardzo grzeczny, więc możecie być z nich dumni. Zapraszamy całymi rodzinami na koncerty, warsztaty i zwiedzanie zabytkowego pałacu.

 

KUP BILET NA KONCERT