Warsztaty plastyczne w ECA

 

Uczniowie szóstych klas szkół podstawowych z Brzozowa i Giżyc mieli wyjątkową okazję spędzenia dnia nauki w plenerze. Pod opieką wychowawczyń     gościli w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Krótką historię pałacu, w którym się ono mieści, opowiedziała Jolanta Róg. Największe zainteresowanie wzbudziły zachowane oryginalne polichromie na ścianach i sufitach, a także zabytkowy fortepian, na którym prawdopodobnie grywał młody Fryderyk Chopin.
Wycieczkę po pałacowych pokojach zakończyły warsztaty plastyczne pod okiem artysty malarza Wojciecha Witkowskiego. Młodzi ludzie zamienili się na kilka godzin w rysowników i malarzy. Zadaniem ich było sporządzenie dowolną techniką portretu największego polskiego kompozytora. Dzięki instrukcjom doświadczonego w takich zajęciach artysty, powstało wiele interesujących podobizn Chopina. 
Wojciech Witkowski malarzem jest z zamiłowania, na co dzień to zawodowy strażak i nauczyciel. Wkrótce, 17 maja otwarta zostanie w ECA wystawa jego malarstwa, którą będzie można oglądać do 16 czerwca.
MG

       

 

 

KUP BILET NA KONCERT