Zakończenie półkolonii

W drugiej połowie lipca sannicki pałac tętnił życiem. 
Podobnie, jak w pierwszym tygodniu półkolonii, tak i w kolejnym, dzieci miały mnóstwo kreatywnych zajęć.
Kontynuowane były zabawy z językiem angielskim i oczywiście poranna gimnastyka na obudzenie. Rozmaitość aktywności nie pozwalała na nudę.

Wazoniki zdobione metodą 𝐝𝐞𝐜𝐨𝐮𝐩𝐚𝐠𝐞 wyzwoliły wyobraźnię, podobnie, jak produkcja lalek i bransoletek z sitowia. Dawne zabawki, jakimi bawiły się kiedyś wiejskie dzieci i sprzęty gospodarskie sprzed dziesiątek lat, czasem budziły zdziwienie. W czasach, gdy najmłodsi dostają do rąk smartfony i dostęp do internetu, warto czasem pokazać, jak to było kiedyś.

Były gry i zabawy z ,,Bum Bum Tubami", podczas których uczestnicy grali piosenkę ,,Wlazł kotek na płotek".
Poza kanapkami czy drożdżówkami na wzmocnienie sił, zdarzyły się również lody, przyjęte z dużym entuzjazmem.

Dużą atrakcją była wizyta psów i ich opiekunów z Fundacji „Zwierzęca Arkadia". Dzięki spotkaniu z Kudłatymi Przyjaciółmi Marty, bo tak nazywa się jeden z oddziałów fundacji, dzieci dowiedziały się dlaczego psy trafiają do schronisk i co zrobić, by im pomóc, odbyła się również rozmowa z trenerem pasa przewodnika dla osób niewidomych 

Programy animacyjne i dmuchańce uatrakcyjniły półkolonie.
„Wakacje z Chopinem”- półkolonie dla dzieci i młodzieży jako forma zorganizowanego wypoczynku na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach” dofinansowane przez Lokalną Grupę Działania AKTYWNI RAZEM w formie grantu ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


KUP BILET NA KONCERT