Duet fortepianu z wiolonczelą


Całkiem przyjemna słoneczna aura towarzyszyła kolejnemu koncertowi z cyklu „W krainie Chopina”. Wiele osób skusiła perspektywa spędzenia niedzielnego popołudnia z muzyką klasyczną, w tak klimatycznym miejscu, jak pałac w Sannikach. XIV już festiwal, organizowany przez Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego to liczne koncerty, które odbywają się w interesujących miejscach wokół Kampinoskiego Parku Narodowego.

W Sannikach wystąpiło dwoje znakomitych solistów: wiolonczelistka Izabela Buchowska i pianista Krzysztof Stanienda. Każde z nich może pochwalić się bogatym dorobkiem artystycznym wieloma nagrodami w muzycznych konkursach.

Izabela Buchowska występuje jako solistka i kameralistka w Europie i USA. Współpracowała z wieloma orkiestrami, m.in. Chelsea Symphony, Orkiestra Musica Viva w Moskwie, Kammerorchester Luebeck, Schleswig-Holstein Festival Orchestra oraz z polskimi orkiestrami symfonicznymi. Z kolei jako kameralistka koncertuje w różnych składach, wielokrotnie nagrywała muzykę do teatru, radia i telewizji. Muzyka współczesna stanowi dużą część jej repertuaru, często dokonuje prawykonań utworów młodych polskich kompozytorów, z których wiele jest jej dedykowanych, jest laureatem konkursów krajowych i zagranicznych. 


Krzysztof Stanienda to uzdolniony pianista młodego pokolenia, absolwent PSM im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie prof. Marii Palmowskiej-Guz oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Edwarda Wolanina i klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz. W 2012 roku ukończył Podyplomowe Studium Pieśni na UMFC w Warszawie, podczas którego miał okazję pracować z wieloma światowej renomy śpiewakami i pianistami. Krzysztof Stanienda jest współtwórcą zespołu Chopin Piano Quintet, z którym nagrywał dla firmy płytowej Musica Sacra muzykę polską. W 2010 roku dla Universal Music Polska wydana została kolejna płyta artysty nagrana wspólnie z Kamą Grott i Arturem Kasperkiem. W 2014 roku został laureatem Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Stasysa Vainiunasa na Litwie.
Współorganizatorami koncertu było Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie i jego sannickie Koło oraz Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Niedziela w Sannikach - nagrody Marszałka i świetna muzyka.


Przez ażurowe przęsła ogrodzenia sannickiego parku widać dużą grupę ludzi przed wejściem do pałacu. Wyraźnie na coś czekają, wśród nich Marszałek Adam Struzik, Monika Patrowicz dyrektor Europejskiego Centrum, burmistrz Gabriel Wieczorek i ksiądz dziekan Stanisław Dujka. Gościliśmy również przyjaciół z Holandii oraz Francji. Słychać dźwięki muzyki – to gra sannicka orkiestra strażacka pod batutą Waldemara Kidziuna, na scenę wchodzą średniowieczni rycerze.

Tak w Sannikach rozpoczęło się uroczyste nadanie praw miejskich. Inscenizacja opowieści o historii i współczesności Sannik w czterech scenach, przygotowana została przez grupę rekonstrukcji historycznej Daniela Sukniewicza, przy udziale Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Sanniki oraz orkiestry OSP Sanniki.

Dla potomnych
Burmistrz Gabriel Wieczorek odebrał akt nadania praw miejskich Sannikom, który przekazał do umieszczenia w kapsule czasu. Każda scenka kończyła się również włożeniem tam stosownego dokumentu, a całość umieszczona została w specjalnie przygotowanym otworze w ziemi przed głównym wejściem do pałacu. Zostanie on przykryty okolicznościową płytą, a tuba z dokumentami będzie stanowić doskonałe źródło wiedzy dla potomnych.

Nagrody
Ta ostatnia sierpniowa niedziela była też doskonałym momentem do wręczenia nagród, podziękowań i dyplomów uznania Marszałka. Medalami pamiątkowymi Pro Mazovia uhonorowani zostali: Monika Patrowicz – dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina, Gabriel Wieczorek burmistrz Miasta i Gminy Sanniki, Waldemar Kuciapski – przysięgły biegły sadowy, rzeczoznawca budowlany, Aleksandra Głowacka – przewodnicząca sannickiego koła Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, dyrektor GOK-u i kierownik RZPiT Sanniki do 2015 roku oraz Daniela Tomasik – emerytowany pracownik GOK-u i wieloletni członek Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Sanniki (od 1953 do 2013).
Dyplomy uznania z rąk Marszałka Struzika otrzymali pracownicy Centrum, a Monika Patrowicz podziękowała wszystkim wykonawcom i osobom związanym z ostatnimi inwestycjami prowadzonymi na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego. Wyróżniono także sannickie twórczynie ludowe za kultywowanie tradycji oraz przekazywanie cennej wiedzy następnym pokoleniom.

Wstęga w muszli koncertowej przecięta
To właśnie uroczyste oddanie muszli koncertowej po przebudowie stanowiło clou niedzielnej imprezy w Sannikach, która odbywała się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Symboliczną wstęgę przecięli: Adam Struzik, Monika Patrowicz, Gabriel Wieczorek, ks. Stanisław Dujka i tym samym muszla koncertowa oficjalnie została oddana do użytku.

Poważna inwestycja
Jesienią 2017 roku rozpoczęły się prace remontowe na terenie parku, w ramach projektu „Poprawa dostępności do oferty kulturalnej poprzez modernizację zabytkowego Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach”.
Dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej oraz samorządów, zmodernizowane zostało ogrodzenie Zespołu Pałacowo-Parkowego. Część litego muru zastąpiono ażurowymi przęsłami, przez które widać z zewnątrz piękną bryłę i elewację pałacu, a także przestrzeń parkową.
Wspomniany wyżej projekt objął również przebudowę muszli koncertowej wraz z niezbędną infrastrukturą i wyposażeniem. – Ten obiekt, niezbędny do realizacji wielu koncertów i innych imprez plenerowych, jest teraz o wiele bardziej funkcjonalny, ma bardziej odpowiednie zaplecze socjalne dla artystów i zadaszoną scenę – tak w skrócie opisuje nową inwestycję dyrektor Centrum. Całkowita wartość projektu wyniosła 6 119 620,38 zł. Środki z budżetu Unii Europejskiej w wysokości 3 280 170,58 zł, stanowiły 74,57%. Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał dotację wynoszącą 2 612 387,84 zł, a Miasto i Gmina Sannik - 221 543,00 zł. Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina dołożyło 5 518,96 zł.

Dla ciała i ducha 
Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na zaproszonych artystów. Program poprowadziła znana i lubiana Olga Bończyk. 
Z półgodzinnym recitalem fortepianowym wystąpił Takashi Yamamoto, japoński pianista, urodzony w roku 1983 w Nagano. Naukę gry na fortepianie rozpoczął mając zaledwie pięć lat. Już jako uczeń zdobywał znaczące nagrody i wyróżnienia.
Jeszcze w sali koncertowej pałacu bawił gości kwartet Obsession, w którym 
na skrzypcach grają Kamila Szalińska-Bałwas i Agnieszka Kłosiewicz, Aleksandra Świdzińska-Kubicka na altówce i Justyna Meliszek na wiolonczeli. Zjawiskowe dziewczyny zabrały widzów w niezwykłą muzyczną podróż. Energetyczny występ, pełen humoru 
i niespodziewanych akcji, połączony 
z klasyczną muzyką skrzypcową, nieco zaskakiwał, ale przede wszystkim świetnie bawił.
Kolejne spotkania z muzyką odbyły się już w muszli koncertowej, gdzie na trzech młodych, utalentowanych tenorów czekali ich fani. Ci, którzy mieli przyjemność obejrzenia występu tercetu Tre Voci po raz pierwszy, z pewnością czuli niedosyt, podobnie, jak ich zdeklarowani wielbiciele. Voytek Soko-Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj po raz kolejny pokazali klasę.
Wszystkie niedzielne wydarzenia połączone były z obchodami 50. Niedzieli Sannickiej, więc nie mogło zabraknąć tradycyjnych regionalnych występów. 
Na scenie zaprezentowały się więc zespoły Grzybowianki i Sanniki. Publiczność tu również odczuła niedosyt tego rodzaju tańców i muzyki.
Wreszcie przyszedł czas gwiazdy wieczoru, czyli Krzysztofa Cugowskiego i jego zespołu. Wytrawni muzycy zagrali w składzie: Jacek Królik – gitara, Cezary Konrad – perkusja, Robert Kubiszyn – bas oraz Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe. Charakterystyczny głos Cugowskiego i perfekcyjny występ zespołu trafiły w gusta widowni i tej młodszej, i tej starszej. 
Podsumowaniem wieczoru był pokaz laserów i fajerwerków. Współfinansowana przez samorząd województwa mazowieckiego impreza trwała niemal do północy, goście zwiedzali pałac tego dnia bezpłatnie, a stoiska twórców ludowych i tradycyjne przy takich okazjach inne kramy też cieszyły się powodzeniem.

Monika Gadzińska
Europejskie Centrum Artystyczne
im. Fryderyka Chopina w Sannikach

"Wakacje na mirę Chopina"

W ostatnią niedzielę, 12 sierpnia w pałacu sannickim odbył się kolejny koncert z cyklu „Wakacje na miarę Chopina”. Tym razem nasza scena należała do dwóch utalentowanych pianistek.

Jako pierwsza wystąpiła młodziutka Ania Księżarczyk, która jest laureatką I Festiwalu Pianistycznego „Dźwięki Mazowsza”. Ania uczy się w V klasie, III grupy w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Chrzanowie. Mimo młodego wieku zaprezentowała się wspaniale, wykonując między innymi utwory Fryderyka Chopina.

Druga pianistka Dominika Szlezynger jest absolwentką studiów pianistycznych na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończyła również studia podyplomowe w Haute Ecole de Musique w Genewie. Artystka jest finalistką wielu konkursów pianistycznych: międzynarodowego konkursu w Tournai w Belgii, konkursu w Gussago-Brescia we Włoszech oraz w Międzynarodowego Konkursu Rassegna Mendelssohn w Alassio. W czasie niedzielnego koncertu wykonała kompozycje Franciszka Liszta, Ignacego Jana Paderewskiego oraz oczywiście Fryderyka Chopina.

Na koncert przybyło wielu gości, którzy nagrodzili obie pianistki gromkimi oklaskami. Mamy nadzieję, że ostatni koncert z cyklu „Wakacje na miarę Chopina”, który odbędzie się w następną niedzielę będzie tak samo udany.

Zapraszamy również w sobotę 18 sierpnia do naszej altany grillowej na Potańcówkę i Biesiadę Mazowiecką.

Wydarzenia są współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Wstęp wolny.

Agnieszka Rygielska
Europejskie Centrum Artystyczne 
im. Fryderyka Chopina

 

Chopin i Norwid dwa bratanki.

Koncert chopinowski w sannickim pałacu to muzyka klasyczna przeplatana słowem. Ten recital fortepianowy był wyjątkowy, ponieważ przypadł w 190. rocznicę pobytu Fryderyka w Sannikach. Młody pianista, Rafał Mokrzycki, zagrał utwory wielkiego kompozytora, m.in. mazurki, nokturny i ballady. Ten młody, utalentowany muzyk jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Jerzego Sterczyńskiego. Utytułowany artysta prowadzi ożywioną działalność koncertową zarówno jako solista, jak i kameralista. Występował m.in. w Chinach, Austrii czy na Malcie. Jego bogaty repertuar obejmuje utwory od baroku po współczesność. Z ust towarzyszącego mu Dariusza Kowalskiego usłyszeliśmy strofy Cypriana Kamila Norwida. Aktora możemy oglądać na deskach teatralnych, szczególnie Teatru Nowego w Łodzi, z którym jest związany od roku 1998. Gra w filmach i produkcjach telewizyjnych, jest też świetnym dubbingowcem.
Po występach przenieśliśmy się na piętro pałacu, by zainaugurować wystawę Małgorzaty Heintze-Paszkowicz – malarki, która w swych pracach ukazała przede wszystkim rozmaite odsłony twarzy Fryderyka Chopina i osób z jego najbliższego otoczenia. Obrazy można oglądać do końca sierpnia.

Klaudia Rymarkiewicz
Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

 

Iść w stronę słońca.


Ostatni weekend lipca za nami i choć wielokrotnie zapowiadało się na burze, dominowały słońce i letni deszcz. Niedziela minęła niezwykle szybko i sympatycznie, dzięki gościom sannickiego pałacu - zespołowi 2plus1. To grupa z bogatym dorobkiem muzycznym, która w 2016 r. obchodziła 45-lecie istnienia. Aktualnie zespół występuje w składzie: Cezary Szlązak – piano, wokal, Urszula Blaszyńska – wokal główny, Michał Król – gitara solowa, chórek, Tomasz Kosiarkiewicz – klawisze, wokal, Adam "Blacha" Blaszyński – perkusja. Usłyszeliśmy wiele znanych utworów, m.in. „Windą do nieba”, „Wstawaj szkoda dnia” czy „Choć pomaluj mój świat”. Starsi nucąc piosenki, wspominali lata młodości, a młodsze pokolenie z uwagą poznawało nowe brzmienia. Rozmowa z artystami i pamiątkowe zdjęcia były miłym zwieńczeniem drugiego już koncertu, z cyklu „Smaki muzyki” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
W niedzielę, 5 sierpnia zapraszamy na cykliczny koncert chopinowski. Tradycyjnie godz. 14, sala koncertowa pałacu. Na fortepianie zagra Rafał Mokrzycki, a towarzyszyć poezją mu będzie aktor Dariusz Kowalski.

Lednickie pieśni w Sannikach.


Do tradycji należą coroczne koncerty w kościele, które odbywają się w lipcu. W ciepłe, niedzielne popołudnie można było wysłuchać zespołu Choris Deus stworzonego z inicjatywy ks. Jacka Warzechy- proboszcza parafii Zyck Polski. Skład zespołu to piątka młodych, utalentowanych muzyków. Joanna i Ewelina – wokal, Damian – gitara i saksofon, Tomek – keyboard, Łukasz – klawisze i akordeon. Zaprezentowane piosenki religijne i młodzieżowe, znane z mszy, pielgrzymek czy festiwali chrześcijańskich były radosne oraz skoczne. Przybyli słuchacze doskonale wczuli się w nastrój koncertu i pięknie włączali się w śpiewy. Co potwierdzają zdjęcia poni

Chopin wciąż żywy…

 

Na tych, którzy nie poddali się deszczowej aurze i wybrali koncert zamiast meczu piłki nożnej o godzinie 17, w nieco burzową niedzielę czekały piękne występy we wnętrzach sannickiego pałacu. 
To już trzeci koncert z cyklu „Wakacje na miarę Chopina” współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na fortepianie zagrali: Tomasz Zając – pianista ze sporym dorobkiem muzycznym oraz Olaf Ciba, który na sannickiej scenie debiutował. Młody pianista jest uczniem III klasy II grupy w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia 
w Białogardzie w klasie pani Izabeli Dziuby. Olaf zdobył II nagrodę oraz nagrodę specjalną 
w grupie II w Festiwalu Pianistycznym, który w maju odbył się w Sannikach po raz pierwszy. Na koncercie wykonał Poloneza B-dur op. posth. Fryderyka Chopina. Tomasz Zając z kolei 
w czerwcu 2017 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj i dr hab. Agnieszki Przemyk- Bryły na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Aktualnie student prof. Katarzyny Jankowskiej- Borzykowskiej w klasie kameralistyki na tej samej uczelni. Pianista zagrał m.in. Menuet G-dur i Pieśń Miłosną Ignacego Jana Paderewskiego, walce i nokturny Fryderyka Chopina oraz Gnossiennes No. 1-4 Erica Satie. Oby ten niezwykły nastrój, w którym trwaliśmy w czasie koncertu pozostał z nami na długi czas. A przynajmniej do następnego koncertu.
Zapraszamy tym razem nietypowo, bo do sannickiego kościoła na Młodzieżowe pieśni 
i piosenki sakralne w wykonaniu zespołu CHORIS DEUS.

Klaudia Rymarkiewicz
Europejskie Centrum Artystyczne
im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Warsztaty wokalne w Pałacu

W niedzielne popołudnie odbył się koncert wieńczący II Mistrzowskie Warsztaty Wokalne Muzyki Polskiej "Wokół Chopina", które trwały od 4 do 7 lipca. Warsztaty Wokalne Muzyki Polskiej "Wokół Chopina" zorganizowane w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Wydarzenie współfinansowane było ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Warsztaty przygotowane zostały we współpracy ze szkołą muzyczną I stopnia w Gąbinie. Prowadzącymi byli: prof. Anna Jeremus-Lewandowska - śpiew, prof. Monika Kolasa-Hladikova - śpiew, prof. Jarosław Domagała – akompaniament fortepianowy oraz Włodzimierz Sieczkowski – fortepian. W tegorocznej edycji warsztatowej uczestniczyło siedemnaścioro ochotników z całej Polski, m.in. z Gąbina, Płocka, Kutna, Przemyśla, Łodzi, Częstochowy, Poznania, Warszawy, byli to uczniowie i absolwenci szkół muzycznych oraz osoby, dla których śpiew jest pasją. Przez cztery dni w sannickim pałacu uczestnicy ćwiczyli warsztat wokalny, a na finałowym koncercie mogliśmy usłyszeć utwory, np. Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza oraz standardy polskiej muzyki rozrywkowej. Występy niewątpliwie zachwyciły publiczność, ponieważ bisom i oklaskom nie było końca. Dla tych, którzy prezentowali swój talent była to znakomita okazja, aby przekonać się, ile należy włożyć pracy aby urzec widownię. 
Z pewnością każdy występ był niezwykłym doświadczeniem. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Sannicki pałac żyje historią

Lipcowy koncert w sannickim pałacu miał wyjątkowego gościa i wyjątkowe  przesłanie. Marszałek Adam Struzik wysłuchał Tria G-moll, przeplatanego poezją. Dokładnie 190 lat temu, latem 1828 roku gościł tu młody, 18-letni Fryderyk Chopin. To tu pracował między innymi nad utworem Trio G-moll. Ta rocznica sprawiła, że tym razem gościliśmy na scenie troje muzyków. Przy fortepianie zasiadła Agnieszka Przemyk-Bryła, na skrzypcach grała Maria Machowska, zaś na wiolonczeli Tomasz Strahl.

Trio G-moll to utwór na fortepian z towarzyszeniem skrzypiec i wiolonczeli. Muzyczny dramat w czterech aktach, kończy się jednak pogodnie, choć z nutą melancholii. Dla Chopina Trio g–moll było nie lada wyzwaniem. Komponował je z przerwami, dość rozciągniętymi w czasie. Pisanie tego utworu stanowiło wielkie wyzwanie, ale zarazem i przygodę. Prace rozpoczął w 1828 roku, a prawykonanie odbyło się dopiero w sierpniu 1830, w okazałym salonie domu Chopinów, w obecności Wojciecha Żywnego i Józefa Elsnera. Nawet najbardziej zagorzali krytycy Chopina przyznawali że utwór to znakomity.

Znakomitym muzykom towarzyszył Sambor Czarnota, aktor znany z filmów, a także wielu telewizyjnych produkcji serialowych. Jest też świetnym aktorem teatralnym, a ujrzeć go można choćby w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. W jego wykonaniu usłyszeliśmy wiersz, który w wieku 6 lat napisał mały Frycek. W tym doborowym towarzystwie znalazły się też wiersze takich autorów, jak: Konstanty Ildefons Gałczyński, Jerzy  Wasowski i Jeremi Przybora, Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Kazimierz Przerwa-Tetmajer.

Zaraz po koncercie wszyscy przeszli na piętro, gdzie czekała już wystawa niecodzienna, wyjątkowa. Tworzą ją bowiem stroje i kostiumy inspirowane modą historyczną. Jest to wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i zorganizowane w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Wystawa „W garderobie Madame Victorii Volter” prezentuje stroje i kostiumy inspirowane modą historyczną. Artystka Autorką wystawy jest Małgorzata Retkowska, menadżer kultury, projektantka, właścicielka Agencji Artystycznej „Retro-Pasje”. Organizuje wiele udanych projektów edukacyjnych, kulturalnych i historycznych. Trzydzieści dwa manekiny odziane w stroje inspirowane historią trzeba koniecznie obejrzeć, by zrozumieć, jak można wykorzystać coś skazanego na ostateczną utylizację. Wystawę można oglądać do końca lipca.

Zapraszamy też do obejrzenia  wystawy plenerowej w alei Kasztanowej, na wprost głównego wejścia do pałacu. Już sam tytuł mówi za siebie: Pierwsze lata niepodległości. Mieszkańcy Sannik na fotografiach z lat 20-tych.

Wielu mieszkańców Sannik również miało swój udział w bolesnym i często krwawym procesie wyzwalania Ojczyzny. Fotografie, które pokazujemy na naszej wystawie  pochodzą z okresu I wojny światowej oraz z lat 20. ubiegłego wieku. To dzięki mieszkańcom Sannik, którzy udostępnili nam fotografie ze swoich zbiorów oraz  Muzeum Mazowieckim w Płocku możliwe było urządzenie tej ekspozycji.

 

Monika Gadzińska

Europejskie Centrum Artystyczne

im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Z operetką na ustach


Tradycją stały się letnie koncerty plenerowe Europejskiego Centrum Artystycznego im . Fryderyka Chopina w Sannikach. Poza koncertami chopinowskimi, które odbywają się tu już 37 rok, we wszystkie pozostałe niedziele czerwca, lipca i sierpnia Centrum oferuje recitale stricte fortepianowe, ale też koncerty z innymi gatunkami muzycznymi – Smaki Muzyki.

Pierwszy letni koncert z cyklu Smaki Muzyki, ze względu na niesprzyjającą aurę, odbył się tym razem w sali koncertowej sannickiego pałacu. „Pejzaż muzyczny – od retro do musicalu” tworzą znane przeboje lat 20. i 30. zaśpiewali Anna Maria Adamiak i Maciej Klociński.. Na saksofonie i klarnecie grał Przemysław Skałuba, a akompaniament zapewnił Robert Kulas. Całość ubrał w słowa i poprowadził Paweł Świętorecki. Muzyka operetkowa i musicalowa porwała wszystkich obecnych. 
Anna Maria Adamiak to śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, a także aktorka. Z łatwością porusza się w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi. Śpiewa utwory od baroku do współczesności. Towarzyszący artystce Maciej Klociński jest wokalistą, instrumentalistą, uczestnikiem studiów doktorskich na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW w Warszawie. Przemysław Skałuba z kolei to klarnecista, saksofonista, pedagog. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie klarnetu prof. Mirosława Pokrzywińskiego. Kolejny muzyk niedzielnego koncertu, Robert Kulas jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Podyplomowych Studiów w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończył też studia prawnicze, podyplomowe Studium Zabytkoznawstwa i Konserwacji Zabytków w Toruniu oraz filozoficzne studia
podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje i koncertuje ze śpiewakami i instrumentalistami z kraju i zagranicy.
Paweł Świętorecki, który koncert poprowadził, jest mistrzem konferansjerki i scenicznego dowcipu. Muzyka klasyczna, a szczególnie opera, operetka i musical nie maja dla niego tajemnic. Jest współautorem książki „Uśmiech primadonny” o Elżbiecie Ryl- Górskiej oraz „Cudowny czas” o Wandzie Polańskiej. Przez kilka lat słychać było jego głos w autorskiej audycji „ Zaczarowany świat operetki i musicalu”.
Zapraszamy na kolejny koncert, już 1 lipca – to chopinowski, zaś 8 lipca na występ uczestników II sannickich warsztatów wokalnych.