DKK

Przy pałacowej Bibliotece Muzyczno-Etnograficznej działa z powodzeniem Dyskusyjny Klub Książki. Nie dzielimy gości na stałych członków i tych okazjonalnych. Każdy może tu przyjść, choćby po to, by posiedzieć w miłym towarzystwie. Zawsze jest kawa i herbata, a do tego ciasteczka. Wstęp jest wolny.

Poza rozmowami przy kawie odbywają się liczne spotkania z ciekawymi ludźmi – pisarzami, muzykologami, aktorami. Często spotkania okraszane są muzyką w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego, które działa przy pałacu lub okolicznych szkół muzycznych

Fenomen Elżbiety Dzikowskiej

Już samo nazwisko wywołuje skojarzenia. – No pewnie, że wiem - Pieprz i wanilia -. Kiedy dodajemy, że to z Tonym Halikiem stworzyli około 300 odcinków tego pierwszego programu podróżniczego, słyszymy – Wiemy, oglądaliśmy, czytaliśmy… - 
Spotkanie z Elżbietą Dzikowską w sannickim pałacu pełne było wspomnień i historii czasem strasznych, czasem śmiesznych.

Czytaj dalej

Piątkowe spotkanie z Dorotą Gellner

Tak naprawdę odbyły się tego dnia trzy spotkania z poetką, pisarką, autorka tekstów piosenek. Najpierw w sannickim pałacu pojawiły się miejscowe przedszkolaki. Półtorej godziny później odwiedziły nas dzieci ze szkól nr 3 i nr 5 w Gostyninie oraz ze szkoły w Sannikach. 

Czytaj dalej

Nie taka znowu wiedźma


Na pewno nie z wyglądu, ani też z charakteru. Młoda, ładna kobieta, pogodna i uśmiechnięta. Sama o sobie mówi, że kiedyś była wiedźmą. Czarna magia interesowała ją od dawna, jeszcze kiedy była małą dziewczynką. Przeszła jednak diametralną przemianę. O kim mowa?

Podczas czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Sannikach gościła Patrycja Hurlak, Jest aktorką, choć twierdzi, że nie do końca, choć to jej zawód. Robiła w życiu wiele rzeczy dobrych i jeszcze więcej złych. Opisała to w książce „Nawrócona wiedźma”. Potem były inne słowa pisane. Patrycja Hurlak spisała historie ludzi zakochanych, ale zakochanych w Jezusie, a potem powstała część pierwsza „O ważnych Rzeczach”. I nie ma tu błędu w tytule, gdyż są to rzeczywiście ważne Rzeczy. Tych niewielkich książeczek ma być sześć, a każda zmieści się do torebki czy plecaka, każdą można przeczytać w każdym miejscu i każdym czasie. Zapewne wiele osób wyciągnęło z tego spotkania, z historii Patrycji, stosowne wnioski. 
Z racji miejsca, w którym odbywają się sannickie spotkania DKK, staramy się uraczyć gości odrobiną muzyki. Dzięki uprzejmości Stanisławy Ambroziak, która w pałacu prowadzi Ognisko Muzyczne, mieliśmy przyjemność usłyszeć jako przygrywkę do wieczoru autorskiego, młodych muzyków. Julia Cielak zagrała Poloneza Ogińskiego, Iga Mąka zaś Starego Niedźwiedzia, potem obie dziewczynki pokazały, jak zgrany duet fortepianowy mogą stworzyć, grając na cztery ręce. Usłyszeliśmy też tercet akordeonowy w składzie: Oliwier Siedlarek, Filip Sikora i Wiktor Kowalski, któremu akompaniował Jakub Kuźmiński.
Kolejne spotkanie DKK Sanniki 26 września – tym razem coś dla najmłodszych. Gościem będzie Dorota Gellner.

KUP BILET NA KONCERT