Fryderyk Chopin w sannickim pałacu

W przeddzień święta najmłodszych Zespół Pałacowo-Parkowy w Sannikach odwiedziły dzieci Miejskiego Przedszkola nr 13 w Płocku Radziwiu. Zwykłe zwiedzanie zabytkowego pałacu i parku to nie dla tej grupy wiekowej. Trzy- czy nawet pięciolatkowie niespecjalnie interesują się historią, więc należało opowiedzieć im kilka ciekawostek, dotyczących miejsca, gdzie kiedyś mieszkał Fryderyk Chopin.

Duże zainteresowanie wzbudziły fortepiany i oczywiście padło pytanie, dlaczego tu tak ich dużo. Podczas warsztatów plastycznych dzieci kolorowały sannickie koguciki. Niektóre z nich dodatkowo prosiły o kolejne kolorowanki. Najwięcej jednak zabawy było przy wyciąganiu niespodzianek ze skrzyni. Każdy miał ochotę na przymierzenie choćby jednego elementu ludowego stroju. Spacer po parku dostarczył nieco rozrywki, jak choćby próba podniesienia ogromnego głazu lub objęcie wiekowego drzewa.

A do altany grillowej zaprowadził dzieci sam Fryderyk Chopin. Tam był czas na podreperowanie sił kiełbaską z grilla. Mamy nadzieję, że po powrocie do domów przedszkolaki opowiedzą o wyjątkowym spotkaniu, fortepianie, na którym grywał sam Chopin i potrafią powtórzyć wyjątkowo trudne słowo: polichromia.

KUP BILET NA KONCERT