Sanniki zapraszają na wyjątkowy koncert

Niecodziennym gościem w sannickim pałacu będzie w najbliższa sobotę, 27 maja Paweł Łapuć - Pianomatyk. Jego autorskie kompozycje fortepianowe zahaczają o jazz z muzyką filmową w tle.

Jak czytamy na stronie Pawła Łapucia „Kompozycji i improwizacji uczył się samodzielnie. Od ukończenia Szkoły Muzycznej II stopnia w Bydgoszczy w klasie fortepianu szuka własnej drogi artystycznej niezależnie. Od kilku lat mieszka w Warszawie, na co dzień pracuje poza branżą muzyczną, a oprócz solowego projektu od wielu lat gra w zespole progresywno-rockowym Art of Illusion.”

Paweł Łapuć podróżuje po Europie rowerem i właśnie wtedy często daje koncerty w przyjaznych miejscach. Gra i opowiada o swych trasach. Typowe miejsca, jak sale koncertowe czy studia to nie wszystko. Zdarza mu się występować w niecodziennych sceneriach, wtedy już z lekkim przenośnym pianinem cyfrowym. Był to miedzy innymi hamak na Polach Mokotowskich czy Targu Śniadaniowym na Żoliborzu, puf na plaży w Zatoce Puckiej czy w sklepowej witrynie podczas happeningu artystycznego „Biennale Nieużytków” w Bydgoszczy.

Na pewno warto wybrać się 27 maja do Zespołu Pałacowo-Parkowego, by posłuchać pianomatyka. Początek o godzinie 17 w sali koncertowej pałacu. Wstęp wolny.

Monika Gadzińska
Europejskie Centrum Artystyczne
im. Fryderyka Chopina w Sannikach

KUP BILET NA KONCERT