Spotkanie z przyjaciółmi Chopina

W słoneczny wtorek gościliśmy w progach naszego pałacu Szkołę Podstawową nr 21 z Płocka. Patronem instytucji, już całkiem niedługo, bo 23 listopada zostanie Fryderyk Chopin. Dotychczas był to Zespół Szkół nr 2, w skład którego wchodziła Szkoła Podstawowa nr 21 i Gimnazjum nr 10. Po wejściu w życie reformy szkolnictwa pozostała podstawówka.

Klasa I brała czynny udział w zajęciach muzycznych prowadzonych przez Stanisławę Ambroziak. Dzieci mogły poznać tajniki muzyczne, posłuchać dźwięku instrumentów oraz pograć na bębenku, trójkącie czy nawet fortepianie. Natomiast starsi uczniowie, już piątoklasiści, uczestniczyli w warsztatach wojskowych. Zapoznali się z umundurowaniem oraz wyposażeniem wojskowym z okresu II Rzeczypospolitej Polskiej.

Dowiedzieli się wielu cennych rzeczy, które na pewno zaowocują na niejednej lekcji historii. Mogli dotknąć eksponatów, przymierzyć stroje oraz zapytać o interesujące ich kwestie. Na koniec wykonali z papieru czapkę wojskową - furażerkę. Potem cała grupa zwiedziła pałac wraz z parkiem. Mamy nadzieję, że uczniowie miło będą wspominać czas spędzony w Sannikach.

Klaudia Rymarkiewicz

KUP BILET NA KONCERT