Warsztaty z przedszkolakami

Pałacowe zajęcia dla uczniów szkół i również najmłodszych przedszkolaków cieszą się powodzeniem. Zawsze są odpowiednio dostosowane do konkretnej grupy wiekowej. Od początku października, w sali lustrzanej sannickiego pałacu można oglądać wystawę, związaną z polskim wojskiem. Na jej podstawie prowadzone są warsztaty, podczas których dzieci mogą nie tylko dotykać, ale też przymierzać elementy mundurów żołnierskich. Dowiadują się również do czego służą poszczególne przedmioty osobistego wyposażenia wojska. To takie bardzo wstępne przygotowanie do zajęcia się istotnym tematem patriotyzmu, czy sprawą zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W takiej formie, połączonej z zabawą, o wiele lepiej to wszystko trafia do najmłodszych.

Ubiegły tydzień zakończył się odwiedzinami przedszkolaków z Sannik. Bardzo chętnie oglądali eksponaty i przymierzali mundury wojskowe, choć o wiele na nich za duże, logicznie odpowiadali na pytania. Kolejny czas przeznaczony na wykonanie tematycznych prac plastycznych upłynął równie błyskawicznie. Dzieci miały do dyspozycji plastelinę, mnóstwo kolorowych ścinków papierowych i kredki.

Najwłaściwszą dla nich techniką okazało się jednak być kolorowanie, z rzadka używał ktoś plasteliny. Największym powodzeniem cieszyły się rysunki koni, potem pojazdy wojskowe i chyba najmniejszym postaci żołnierzy. Niektóre dzieci zdążyły zrobić po kilka prac, głównie właśnie koni.

Wiele zabawy dostarczyło też przymierzanie nakryć głowy z czasów Chopina i nieco późniejszych.

KUP BILET NA KONCERT