W sannickim pałacu były i tańce

Tegoroczny koncert z okazji Dnia Seniora w Sannikach zakończył się… tańcami. Słoweńscy goście - zespół Grega Čepona oraz towarzyszący im Janez i Marta Kunavar wprawili widownię sali koncertowej w doskonały nastrój. Sześcioosobowa grupa grała tak wpadające w ucho melodie, że nogi same rwały się do tańca. A do tego zachęta muzyków i więcej nie było potrzeba.

Sobotni koncert cieszył się tak dużym powodzeniem, że odbył się dwukrotnie tego dnia, o godzinie 13 i 16. Najpierw usłyszeliśmy pieśni  słoweńskich kompozytorów, w wykonaniu śpiewającego basem Janeza Kunavara, przy akompaniamencie Jarosława Domagały, dyrektora Szkoły Muzycznej w Gąbinie. Potem na scenie stanęli bracia Čepon, którym towarzyszyła wokalistka Irena Drobnic. Grega, Jernej, Dominik, Štefan i Luka grają i śpiewają głównie muzykę z gatunku „narodno-zabavna”, z charakterystycznymi rytmami polki i walczyka. Ich ulubionym kompozytorem jest Slavko Avsenik.

Nad całością czuwała Marta Szatkowska-Kunavar, prywatnie żona  słoweńskiego śpiewaka. Jest z pochodzenia płocczanką, obecnie mieszka w Słowenii, ale  nadal współpracuje z „Tygodnikiem Płockim”.

Koncert zorganizowany został w zasadzie z okazji Dnia Seniora, ale doskonale wpisał się w pierwszy październikowy weekend. W Zespole Pałacowo-Parkowym w Sannikach odbył się on pod hasłem „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Organizatorem tej akcji jest Polska Organizacja Turystyczna.

 

* * *

Prosimy śledzić uważnie stronę www.ecasanniki.pl, https://www.facebook.com/ecasanniki oraz informacje prasowe oraz radiowe. Tegoroczny sezon koncertowy ma się ku końcowi, ale w sannickim pałacu cały czas dzieje się dużo.

Najbliższy koncert już w niedzielę, 15 października o godzinie 14:00. Gra duet fortepianowy - Justyna Galant i Filip Wojciechowski. Towarzyszyć im będzie aktorka Beata Kawka. Bilety można rezerwować na stronie www.ecasanniki.pl

W ramach spotkań DKK zapraszamy 25 października o godzinie 17 na wieczór z Norwidem. Gościem będzie Wioletta Żórawska, specjalizującą się w poezji tego poety.

Wstęp wolny.

Natomiast 8 listopada wyjątkowe spotkanie z Bożenż Schmid-Adamczyk, szwajcarskim muzykologiem i kustoszem muzeum Fryderyka Chopina i George Sand na Majorce. Będzie to wieczór z książką „Dziedzictwo Fryderyka Chopina: Kolekcja Boutroux-Ferrà w Valldemossie”, autorstwa właśnie Bożeny Schmid-Adamczyk, pod redakcją i z uzupełnieniem  Ewy Sławińskiej-Dahlig.

Wstęp wolny.

Monika Gadzińska
Europejskie Centrum Artystyczne
im. Fryderyka Chopina w Sannikach

KUP BILET NA KONCERT