Koncert w kościele

Tym razem zapraszamy na koncert do kościoła

W niedzielę, 23 lipca w kościele w Sannikach usłyszymy śpiewaną poezję księdza Jana Twardowskiego. Wystąpi Dominika Świątek przy gitarowym akompaniamencie Leszka Czajkowskiego.

 

W Zespole Pałacowo-Parkowym w Sannikach już 36 rok odbywają się koncerty chopinowskie – to w pałacowej sali koncertowej. We wszystkie pozostałe niedziele czerwca, lipca i sierpnia są też imprezy plenerowe – koncerty z cyklu „wakacje na miarę Chopina” oraz „Smaki Muzyki”. Jest też jeden koncert w roku szczególny, który ma miejsce w kościele parafialnym. Jego organizatorami jest również, podobnie jak innych, Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz Towarzystwo im. Fryderyka Chopina wraz ze swym sannickim kołem.

Niedzielny spektakl nosi nazwę „Zaufałem drodze”, tak, jak brzmi tytuł wiersza i tomiku poezji księdza Twardowskiego. Słowem opatrzy całość Maciej Rayzacher, aktor i reżyser. Na podstawie biografii, napisanej przez Magdalenę Grzebałkowską pt. „Ksiądz paradoks”, opowie też o życiu tego wyjątkowego  poety.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17 – serdecznie zapraszamy.

 

Monika Gadzińska

Europejskie Centrum Artystyczne

im. Fryderyka Chopina w Sannikach

 

KUP BILET NA KONCERT