XII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

Już po raz dwunasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Temat konkursu „Mazowsze – temat rzeka” nawiązuje do tegorocznych obchodów „Roku Rzeki Wisły” oraz nowego albumu pt. „Mazowsze z biegiem Wisły” i przewodnika o tym samym tytule wydanych specjalnie na tę okazję przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, które ukazują Mazowsze poprzez pryzmat Wisły. Pragniemy zaprosić uczestników konkursu do podróży po naszym regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii.

 

Co zrobić, aby wygrać w konkursie?

Wystarczy zrobić zdjęcie nawiązujące do tegorocznego tematu konkursu „Mazowsze – temat rzeka”. Oczekujemy oryginalnych ujęć. Będziemy zwracać uwagę na treść oraz jakość nadesłanych zdjęć. Prace konkursowe oceni jury.

 

Kto może wziąć udział w konkursie?

Wszyscy fotografowie amatorzy. Jeśli masz mniej niż 18 lat – poproś rodziców o zgodę i wypełnijcie wspólnie odpowiedni formularz zgłoszeniowy.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa zdjęcia. E-maile z załączonymi plikami (skanem formularza zgłoszeniowego i zdjęciami) prosimy przesyłać do 30 czerwca br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Jakie zdjęcia należy przesyłać na konkurs?

Fotografie zgłaszane do konkursu powinny nawiązywać do tematu konkursu. A ponieważ Mazowsze to temat rzeka - liczymy na Wasze pomysły i kreatywność!

 

Z ilu etapów składa się konkurs?

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie jury wybierze 10 wyróżniających się prac, których autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z ASP w Warszawie.

W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów jury wybierze 3 zwycięskie prace.

 

Jakie nagrody można wygrać?

Laureaci konkursu otrzymają następujące nagrody:

I nagroda – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego w wysokości 600 zł,

II nagroda – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego w wysokości 500 zł,

III nagroda – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego w wysokości 400 zł,

Nagroda publiczności-internautów – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego o wartości 400zł.

 

Co to jest nagroda publiczności?

Zdjęcia wykonane przez uczestników warsztatów fotograficznych wezmą udział w głosowaniu internautów, w trakcie którego internauci wybiorą zwycięzcę konkursu publiczności. Głosowanie odbędzie się na stronie www.facebook.com/Mazowsze.serce.Polski . Uczestnik konkursu, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów (like’ów) otrzyma nagrodę publiczności.

 

Gdzie można uzyskać dodatkowe informacje?

Formularze, które uczestnicy mają wypełnić, zeskanować i przesłać, będą dostępne wraz z regulaminem konkursu na stronie: http://www.mazovia.pl w zakładce konkursy-szkolenia/konkursy-fotograficzne/.

Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 228 lub wysyłając pytania na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca!

Do pobrania:

regulamin

formularz zgłoszeniowy  dla osób nieletnich

formularz zgłoszeniowy dla osób pełnoletnich

Wystawa „Fortuny złotem, srebrem i papierem opisane” w Muzeum Mazowieckim w Płocku

Muzeum Mazowieckie w Płocku serdecznie zaprasza we wtorek 16 maja br. godz. 1200 na otwarcie wystawy „Fortuny złotem, srebrem i papierem opisane”.

Wystawa zorganizowana w ramach IX Jarmarku Tumskiego przez Muzeum Mazowieckie w Płocku, Łódzki Klub Kolekcjonera oraz Płocki Ośrodek kultury i Sztuki. Eksponaty na wystawę pochodzić będą ze zbiorów łódzkich kolekcjonerów. Znajdą się wśród nich wyroby złotnicze od XVII do XX wieku w postaci np. XVII wiecznych kufli gdańskich, repusowanych tac, dekoracji stołu, kompletów sztućców, cukiernic, świeczników, pasów przeworskich i siedmiogrodzkich, guzów do ubioru kontuszowego, kaset do cygar, biżuterii, monet, banknotów czy też papierów wartościowych w postaci akcji i obligacji. Przedmiotom towarzyszyć będą archiwalne zdjęcia członków europejskich rodów panujących, polskiej arystokracji i ich siedzib rodowych. Na ekranach, w dużym powiększeniu pokazane zostaną najrzadsze i najdroższe monety i znaczki pocztowe.
Wystawa czynna do 4 czerwca 2017r.

Więcej artykułów…

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk