Europejskie Centrum w gronie nominowanych

Z ponad 100 istotnych dla płocczan wydarzeń, Kapituła plebiscytu Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza” nominowała czterdzieści. W tym zaszczytnym gronie znalazły się dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Monika Patrowicz oraz przewodnicząca sannickiego Koła Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, Aleksandra Głowacka.

Czytelnicy Tygodnika Płockiego oddawali głosy na wydarzenia i inicjatywy, które według nich były najbardziej interesujące, godne uwagi. Wśród licznie reprezentowanych wydarzeń w czterech kategoriach, w tej zatytułowanej „W regionie” znalazł się jubileusz z okazji 35-lecia koncertów chopinowskich w Sannikach i działalności sannickiego Koła Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Koncerty w Sannikach cieszą się doskonałą renomą już 36 rok. W ostatnią niedzielę sierpnia ubiegłego roku recital fortepianowy zagrał Dmitry Shishkin, laureat VI nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, a z recitalem wystąpiła Edyta Geppert. Koncert cieszył się ogromnym powodzeniem – w imprezie uczestniczyło blisko 800 osób, nie tylko z okolicy, ale Warszawy, Łodzi, Płocka, Łowicza i wielu innych miejsc Mazowsza.

W piątek, 7 kwietnia w płockim Domu Technika odbyło się uroczyste wręczenie nagród, a wydarzeniu towarzyszyły 45 urodziny Tygodnika Płockiego.

W tym roku najwięcej głosów zebrali: Stanisław Kwiatkowski – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, muzyk Ryszard Wolbach, Marcin Kaczmarek – trener Wisły Płock oraz Józef Rozkosz – wójt gminy Bielsk. To właśnie oni otrzymali pamiątkowe miedzioryty z panoramą Płocka.

Monika Patrowicz i Aleksandra Głowacka otrzymały dyplomy za nominację w plebiscycie w kategorii „W regionie”.

Monika Gadzińska
Europejskie Centrum Artystyczne
Im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk