Rozstanie tylko wakacyjne

Ognisko Muzyczne działające w sannickim pałacu to wyjątkowo przyjazne miejsce. Tu, pod okiem Stanisławy Ambroziak, dzieci zdobywają pierwsze muzyczne szlify. Po pierwszych latach uczęszczania na zajęcia, spokojnie mogą kontynuować edukację w szkołach muzycznych. Bardzo często młodzi muzycy stają na scenie sali koncertowej, by umilić czas tym, którzy zasiedli na widowni. Tak było i 22 czerwca, podczas zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Tyle, że tym razem publiczność była bardziej wyjątkowa niż zwykle. Pod czujnym okiem swej nauczycielki, dzieci wystąpiły dla swoich rodzin. Wszyscy przeszli do kolejnego etapu edukacji muzycznej, a tego dnia mogli pochwalić się dotychczasowymi osiągnięciami.

Były kwiaty, wielkie brawa i malujące się na wielu dorosłych twarzach wzruszenie. A potem wspólne ognisko i czas na wspomnienia, wakacyjne plany. Tak trudno było się rozstać.

Wystawa malarska 02.07-04.08.2017 r.

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

zaprasza

na wystawę malarską 

Józefa Panfila pn. ,,Malarstwo"

Wystawę można zobaczyć w terminie 02.07-04.08.2017 r. 

Ulubiony uczeń Chopina

Gościem czerwcowego spotkania DKK Sanniki była Ewa Sławińska-Dahlig. Przyjechała ze swoją książką o ulubionym uczniu Fryderyka Chopina, Adolfie Gutmannie. On też był muzykiem, kompozytorem, a także zaufanym kopistą Chopina.

Ewa Sławińska-Dahlig jest muzykologiem, chopinologiem, ale też i etnomuzykologiem.  Studia magisterskie ukończyła w Instytucie Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 2009 r. otrzymała stypendium twórcze z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego prowadziła badania nad życiem i twórczością Adolfa Gutmanna. Książka Adolphe Gutmann - ulubiony uczeń Chopina była zapowiedzią dysertacji doktorskiej pisanej pod kierunkiem prof. dr hab. Ireny Poniatowskiej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Niewiele osób wie, jak naprawdę wyglądały relacje Chopina z jego uczniami. Nie wyróżniał żadnego z nich, poza, jak się okazało właśnie Adolfem Gutmannem. Ewa Sławińska –Dahlig dotarła do wielu źródeł nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim w innych krajach, by dowiedzieć się jak najwięcej o tym człowieku. Z racji faworyzowania przez Fryderyka Chopina, był on wręcz znienawidzony przez innych. Nie miał z tym problemu, zachowywał się tak, jakby go to w ogóle nie dotyczyło. Był jedynym uczniem, z którym wystąpił nasz największy kompozytor. Poza tym jemu jedynemu ufał na tyle, by powierzać przepisywanie nut. Adolf Gutmann był przy łożu śmierci Chopina, według ustaleń Ewy Sławińskiej-Dahlig podawał mu do ust szklankę z wodą i starał się pilnować, by miał względny spokój w tych ostatnich chwilach życia.

Monika Gadzińska
Zdjęcia: Mariola Buła

Wystawa malarska 04.06-30.06.2017

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina

zaprasza

na wystawę malarską

Anny Macionek-Stańko

pn. ,,Światło i kolor"

Wystawę można zobaczyć w dniach 04.06-30.06.2017 r.

 

 

Kolejni młodzi goście w Sannikach

Kolejny dzień w Sannikach również pełen był atrakcji dla najmłodszych. Słów kilka o pałacu, o Fryderyku Chopinie, który tu mieszkał, a potem spacer po parku, gdzie można było sprawdzić swe siły przy podnoszeniu kamienia, na który siadywał kompozytor, a może i książęta mazowieccy. Wiele emocji budziła tajemnicza skrzynia, skrywająca stroje ludowe. Każdy miał ochotę na ich przymierzanie. Pamiątkę warsztatów plastycznych stanowiły własnoręcznie pomalowane koguciki sannickie. Clou dnia stanowiło spotkanie z Fryderykiem Chopinem, który eskortował dzieci do altany grillowej na zasłużony posiłek.

Najbliższy weekend w sannickim parku

Koncert chopinowski

W niedzielę, 4 czerwca w sannickim pałacu odbędzie się cykliczny koncert, w którym tym razem wystąpi Patrycja Grecka, utalentowana skrzypaczka. Artystka gra w Płockiej Orkiestrze Symfonicznej, a także zajmuje się kształceniem młodych muzyków.

Towarzyszyć jej będzie Emilian Madey - kompozytor, pianista, dyrygent i pedagog, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Podczas koncertu usłyszymy poezję w wykonaniu Beaty Ścibakówny, polskiej aktorki teatralnej i filmowej.

Po koncercie zaprosimy na piętro pałacu, gdzie nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Anny Macionek-Stańko. Wystawę pod tytułem "Światło i kolor" objęła patronatem Płocka Galeria Sztuki.

Bilety w cenie: 15 zł normalny, 7 zł ulgowy można rezerwować za pomocą strony internetowej www.ecasanniki.pl lub telefonicznie pod numerem 24/268 11 08.

Dzień Dziecka

Po południu, między 16 a 18 zapraszamy na Dzień Dziecka. Wstęp dla wszystkich wolny, a na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. W parkowej muszli koncertowej i wystąpią uczniowie Ogniska Muzycznego pod kierownictwem Stanisławy Ambroziak, skrzypcowa Klasa Talentów - Grecka Music Promotion. Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Sannikach organizuje bieg rodzinny z nagrodami. Aktorzy Teatru Pana O. z Poznania zapewnią dwie godziny doskonałej zabawy dla najmłodszych. Będą też warsztaty plastyczne, malowanie buziek, porady kosmetyczne dla mam, obowiązkowa przy takich okazjach dmuchana zjeżdżalnia, trampolina i wata cukrowa.

W sobotę, 3 czerwca i niedzielę 4 czerwca czynna będzie w pałacowej oranżerii kawiarnia, serwująca Łakocie Chopina, świetne lody i doskonałą kawę.

Dodatkową atrakcję stanowi teren prac archeologicznych, gdzie odsłonięte zostały fragmenty fundamentów drewnianego dworu z XVII wieku, a także pewne elementy starszych struktur.

Zapraszamy!!!

Więcej artykułów…

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk